Yhdistyksen 25-vuotisjuhlat 2013

Yhdistyksen 25-vuotisjuhlat pidettiin Tammelan Pääjärven kylän Majamäessä lauantaipäivänä 13.7.2013. Paikalle oli saapunut noin 60 henkilöä nauttimaan kesäpäivästä ja muistelemaan yhdistyksen historiaa. Puheenjohtaja Tomi Viitanen toivotti juhlavieraat tervetulleiksi kertaamalla lyhyesti yhdistyksen toimintaa. "Yhdistyksen toiminta on vakaalla pohjalla ja seuraamme aktiivisesti esim. aluetta koskevia kaavoitushankkeita" totesi yhdistyksen puheenjohtaja Tomi Viitanen.

Juhlakansaa viihdytti improvisaatioteatteri Neljäs Seinä ja kylän oma muusikkohanuristi Timo Mäkelä. Vojakkalan yrittäjät ja muut yritykset tukivat järjestettyjä arpajaisia sekä huutokauppaa, jotka saavuttivat suuren suosion juhlaväen keskuudessa. Tilaisuus järjestettiin Majamäen alueella hyvässä yhteistyössä SF-Caravanin väen kanssa.

Kiitos kaikille mukavasta juhlapäivästä, tästä on hyvä jatkaa eteenpäin!

Yhdistys palkitsi Tuula Viitasen ja Torsti Rantasen pitkäaikaisesta ja ansiokkaasta työstä yhdistyksen eteen antamalla heille kunniamaininnat.

Yhdistys palkitsi Tuula Viitasen ja Torsti Rantasen pitkäaikaisesta ja ansiokkaasta työstä yhdistyksen eteen antamalla heille kunniamaininnat.

 

Kuvia Pääjärven suojelu ry:n 25-vuotisjuhlista: